SS Lower Coolant Tube, 2 1/2" Diameter (Replaces OEM# F66-2883-200), SKU PB2883-200
SKU
PB2883-200
In stock
$360.00
| SKU | PB2883-200 |
|---|---|
| Truck Brand | Peterbilt |
| Engine | PACCAR MX |
| REPLACES OEM # | F66-2883-200 |
| DIAMETER | 2 1/2" |
| THREADED FITTINGS | 3/8" |
| HOSE PORTS | 1" |
| BRACKETS | N/A |
| MATERIAL | 304 Stainless Steel – Made in the USA |
| OTHER |
| THIS IS AN AFTERMARKET PRODUCT |